Kobiece kręgi

 

 

Kręgi to spotkania w przyjaznej i pełnej akceptacji przestrzeni, w której jest miejsce na radośći łzy, na śpiew i taniec, na delikatność, na dzielenie się sercem i miłością, na otwartość i milczenie. Kobiety spotykają się z kobietami, żeby być razem, tak jak robiły to nasze przodkinie przez tysiące lat. Przez wspólne bycie i wspólne działanie tworzymy magiczną przestrzeń i otwieramy się na magię życia. Możemy przypomnieć sobie, jak to jest lubić i kochać siebie, akceptować i szanować swoje ciało, czuć się bezpiecznie z innymi kobietami. Dzięki ich wsparciu oraz bezwarunkowej akceptacji poznajemy siebie same i siebie na wzajem, poznajemy różnorodne aspekty kobiecości. W efekcie każda rozkwita swoim unikalnym pięknem i rozbudza własną niepowtarzalną kreatywność.

W pierwszym kobiecym kręgu brałam udział w 1998 roku. Krąg prowadziła Mattie Wolf Davis, nauczycielka z USA ucząca się od lat u Starszyzny rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej oraz innych części świata. Moją następną nauczycielką w kobiecych kręgach
w latach 1998-1999 była Danuta Ogaoeno, która przekazywała nam nauki z wielopokoleniowej mądrości rdzennych ludów zamieszkujących kontynent amerykański. Przez kilka lat uczestniczyłam w kobiecych kregach w pełni prowadzonych przez Tannę Jakubowicz-Mount oraz Joannę Eichelberger.

Wiele o kobiecej bliskości, otwartości, zaufaniu, współpracy i przyjaźni nauczyłam się dzięki kobietom bliskim mojemu sercu, wielu kochanym siostrom.

 

 

Od 2004 roku prowadzę kobiece kręgi w Warszawie. Poza tym w latach
2007 i 2008 spotykałam się w kręgach z kobietami w Trójmieście i Wrocławiu,
w 2012 we Wrocławiu i Szczecinie, a w 2015 w Krakowie.

Udzielam pomocy i wsparcia przy tworzeniu
i prowadzeniu kobiecych kręgów.