Bramy Życia – Biały Namiot


Warsztaty, inicjacje i ceremonie dla kobietW swoim życiu przechodzisz przez wiele bram. Dzięki Trzem Namiotom możesz uświęcić szczególnie ważne momenty honorując siebie samą i to, co za Tobą oraz otworzyć się w pełni na to, co przed Tobą.

Biały, Czerwony i Czarny Namiot to cykl warsztatów inicjacyjnych dla kobiet. Każdy z kolorów łączy się symbolicznie z jednym z trzech etapów życia kobiety. Świadome zintegrowanie procesów, które się z nim wiążą sprawiają, że łączymy się z takimi aspektami kobiecej mocy, jak: dziewczęca niewinność, beztroska, spontaniczność, radość; kobieca zmysłowość, zdolność do kochania, dawania życia, kreatywność; mądrość staruchy, spokój, dystans, umiejętność dzielenia się wiedzą. Użyłyśmy powyżej słowa “symbolicznie”, gdyż cykl biały-czerwony-czarny rozciąga się na całe życie jednostki, jednak przeżywamy go od nowa każdego dnia budząc się rano do życia i zasypiając nocą.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Pojęcie „Namiotów” zaczerpnęłyśmy z nauk Rdzennych Mieszkańców Ameryki. Nauki te prowadzą nas już od wielu lat i jesteśmy zafascynowane ich bogactwem oraz uniwersalnością.

Jeśli chodzi o czerwony namiot, to od wielu lat znane jest to pojęcie i kobiety spotykają się w kręgach w czerwonych namiotach, aby dzielić się swoimi doświadczeniami różnych aspektów kobiecości, zwłaszcza dotyczących krwi miesięcznej – stąd też nazwa. Pięknie została opisana wizja czerwonego namiotu w książce Anity Diamant – w tym namiocie kobiety spędzały swój księżycowy czas (na ogół miesiączkowały równocześnie). Tutaj rodziły się dzieci, a poród przyjmowały starsze. Tutaj kobiety umierały. Tu mogły dzielić się swoimi radościami i smutkami dając sobie nawzajem wsparcie i tutaj wreszcie mogły oczyścić się z wszelkich traum, bolesnych doświadczeń, trudnych przeżyć, aby ich siostrzeństwo było mocnym fundamentem rodziny i społeczności.

Pojęcia białego i czarnego namiotu nie są jeszcze popularne. Poruszająca dla nas jest wizja białego namiotu np. w sytuacji, kiedy mężczyźni wracali z wyprawy czy wojny i zanim weszli do wioski, by spotkać się z najbliższymi, zatrzymywali się w białym namiocie, aby oczyścić się i nie wnosić do domu wszelkich nieharmonijnych energii – trudnych uczuć, obrazów czy myśli.
W dzisiejszym społeczeństwie takimi „wojnami” mogą być: praca, kontakt z urzędami, podróże, oglądanie i słuchanie telewizji, koncerty muzyki młodzieżowej itp. Biały namiot może służyć zarówno mężczyznom jak i kobietom. Marzy nam się takie uświęcone miejsce – przestrzeń, gdzie można: oczyścić się z wszelkiego balastu, emocji ciągle łączących nas ze starymi relacjami, miejscami, osobami, przekonaniami czy pragnieniami; oczyścić się po wszelkich walkach, zawodach i „traumach”, aby wracać do rodziny, czy tworzyć nowe związki lub podejmować nową pracę „w czystości” bez obciążeń przeszłością – aby powrócić do swojej niewinności, czystości serca i miłości. Mamy doświadczenie z prowadzenia białych namiotów dla kobiet, gdzie odbywały się uzdrawiające ceremonie.

Czarny namiot związany jest ze śmiercią (wszelkiego rodzaju), odchodzeniem, żegnaniem, żałobą, opłakiwaniem i każdą zmianą – w świecie zewnętrznym i wewnętrznym. Każdy proces żegnania kogoś czy czegoś wymaga czasu i pogodzenia się z faktami, uszanowania, może opłakania, aby naprawdę i całkowicie pozostawić to za sobą, zwrócić się ku życiu oraz jasnym i spokojnym okiem patrzeć w przyszłość. Czarny namiot to przestrzeń, w której mogą odbywać się ceremonie ułatwiające przebycie procesu żegnania i opłakiwania lub ceremonie stanowiące zakończenie całego procesu. Czarny namiot to miejsce-przestrzeń, która oczywiście może służyć zarówno kobietom jak mężczyznom, ale tym razem warsztaty kierujemy jedynie do kobiet.

. . . . . . . . . . . . . .

Wszystkie trzy odsłony składają się na pełnię procesu, dlatego zachęcamy Cię do udziału w całym cyklu. Jednocześnie zdajemy sobie, że nie zawsze jest to możliwe, dlatego program każdego z warsztatów zaplanowałyśmy w taki sposób, abyś mogła w nim uczestniczyć jak w odrębnym, pojedynczym wydarzeniu.

A zatem pragniemy zaprosić Cię do przejścia przez Trzy Bramy:

I. BIAŁY NAMIOT – OCZYSZCZENIE

TEMATY:
Wchodzę w swoją wewnętrzną ciszę.
Uwalniam programy rodowe i przekonania dotyczące kobiecej winy i wstydu.
Widzę siebie w relacji ze sobą, z bliskimi i w szerszym, kosmicznym aspekcie.

CEREMONIE:
– Ceremonia oczyszczenia w połączeniu z żywiołem wody.
– Ceremonia wdzięczności “za wszystkie moje relacje”.

ŻYWIOŁY WSPIERAJĄCE:
– woda,
– powietrze.

II. CZERWONY NAMIOT – ROZPOZNANIE

TEMATY:
Docenienie Rzeki Życia i cudu, jakim jest Twoje ciało.
Uznanie siebie i swoich jakości, talentów, potencjału.
Otwarcie się na zmysłowość, obfitość i pełnię życia.

CEREMONIE:
– Ceremonia uzdrowienia pierwszej krwi.
– Ceremonia Despacho – okazanie wdzięczności Matce Ziemi.

ŻYWIOŁY WSPIERAJĄCE:
– woda,
– ziemia,
– ogień.

III. CZARNY NAMIOT – POŻEGNANIE

TEMATY:

Przyglądam się sobie i swojej relacji ze śmiercią.

Żegnam bliskich zmarłych, których potrzebuję opłakać i uhonorować.

Żegnam jakości, które już mi nie służą i otwieram się na to, co nowe.

CEREMONIE:
– Ceremonia pożegnania w połączeniu z Matką Ziemią.
– Ceremonia okazania wdzięczności Przodkiniom i Przodkom.


DATY:
Biały Namiot: 8-10 lipca 2022
Czerwony Namiot: 30 września – 2 października 2022
Czarny Namiot: 28-30 października 2022

MIEJSCE: K-ochana w Kornatce pod Krakowem, siedziba Fundacji K-ochana im. Danuty Snow Song i Silver Fox.

CZAS TRWANIA:
Każde spotkanie zaczynamy w piątek o godzinie 18.00, a kończymy w niedzielę o godzinie 16.00.

INWESTYCJA:

Cena pojedynczego warsztatu wynosi 590.00 PLN oraz opłata za pobyt i wyżywienie (płatna na miejscu).

UWAGA! W lipcu opłata za 2 noclegi i pełne wyżywienie (2 śniadania, 2 obiady i 2 kolacje) wynosi 340 PLN, a za dwa pozostałe warsztaty cena zostanie podana w późniejszym terminie.

TRANSPORT we własnym zakresie.
Szczegóły dotyczące dojazdu podamy w mailu informacyjnym.

W cenę warsztatów wliczone są koszty wszelkich materiałów niezbędnych do pełnego uczestnictwa.
Ilość miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i dokonanie przedpłaty w wysokości 150,00 PLN dokonana najpóźniej tydzień przed terminem rozpoczęcia warsztatów, czyli do 1 lipca.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

PROWADZĄCE:

MARIA ELA ZIEMKIEWICZ

Uznana za Starszą-Babcię w kręgach/społeczności. Współorganizatorka pierwszego Zgromadzenia Starszyzny w Polsce w 2011 roku. Prowadzi ceremonie i rytuały związane z cyklami Ziemi, Słońca i Księżyca oraz dotyczące życia osobistego (przyjęcie nowo narodzonego dziecka, zaślubiny, przyjęcie imienia, pierwszej krwi, przejścia w kobiecość, stania się babcią, przejścia w wiek mądrości, itp.). Od kilkunastu lat prowadzi kręgi kobiet i warsztaty rozwojowe dla kobiet. Autorka tłumaczenia książki „13 Pierwotnych Matek Klanowych” Jamie Sams. Od 2008 roku prowadzi autorskie warsztaty dla kobiet inspirowane rdzennymi naukami – warsztaty o siostrzeństwie i uzdrowieniu własnej kobiecości.
Mówi o sobie, że jest marzycielką i wizjonerką, optymistką i kreatywną rękodzielniczką, opiekunką Matki Ziemi i słowiańskich tradycji.

Więcej informacji: https://siostrzenstwo.pl/o-mnie/

JOANNA GRABOWIECKA

Dzika kobieta, wolna dusza, partnerka, mama, kreatorka piękna, reżyserka, trenerka rozwoju trwałego. Studiowała m. in. sztuki spektaklu w Paryżu, reżyserię w AT w Warszawie. Ukończyła Szkołę Trenerów Meritum w Katowicach.
W swojej działalności łączy sztukę i samorozwój wspierając kobiety i mężczyzn w odkrywaniu ich potencjału. Jest pomysłodawczynią i realizatorką cyklu spotkań i warsztatów dla kobiet pn. Moc Kobiety oraz autorskich warsztatów pn. Sztuka Dzikości. Od kilku lat kroczy kobiecą ścieżką serca inspirowaną mądrością Rdzennych Mieszkańców Ameryki. Od trzech lat asystuje Marii Eli i współprowadzi wraz z nią warsztaty dla kobiet inspirowane naukami Matek
Klanowych. Zwołuje i zasiada w kręgach. Uczestniczka Vision Quest pod kier. Marka Kukułki. Jej osobistym miejscem mocy jest Sahara.

Więcej informacji: http://sztukadzikosci.com/o-mnie/

ASYSTENTKA:

ANETA BIELSKA

Moja droga zawodowa rozpoczęła się w Akademii Pedagogiki Specjalnej, choć poprowadziła w zupełnie inne rejony. W 2014 roku, w Indiach poznałam lekarza Madana Katarię, twórcę jogi śmiechu i zdecydowałam się na kurs. Ten krok odmienił moje życie. Przez pięć lat wraz z moim mężem przejechaliśmy całą Polskę szerząc filozofię bezwarunkowej radości. Jestem współzałożycielką Fundacji Empatycznej Radości. Dziś, po doświadczeniu życia w drodze, rozpoczęłam wędrówkę w głąb siebie. Jestem Szamanką Dnia Powszedniego, szczególnie od momentu wyboru jednego z najbardziej wymagających kierunków rozwoju duchowego, czyli macierzyństwa. Mieszkam w sosnowym lesie, w chatce nie z piernika. Rozsiewam śmiech i radość prowadząc sesje jogi śmiechu, ale też tworzę piękno wokół, szydełkuję, maluję i zdobię świat. Kroczę ścieżką Trzynastu Pierwotnych Matek Klanowych, a moją najnowszą aktywnością jest współtworzenie Koła Gospodyń Wiejskich.

ZAPISY:

Aneta Bielska
tel.: 506 019 995
mail: aneta.magda.bielska@gmail.com

Jeżeli woła Cię powyższy cykl lub któraś z Bram, daj nam znać.
Jeżeli masz jakieś pytania, napisz do nas na adres:

siostrzenstwo@wp.pl (Maria Ela) lub
sztukadzikosci@gmail.com (Joanna)

Zapraszamy Cię z serca do podróży po pełnię kobiecej mocy!