Moje pisanie
Rozmowa ze starszą siostrą – Brzozą

– Sama tu stoisz, mrówki po tobie chodzą. Jesteś inna niż reszta drzew. Nie, masz jednak kogoś bliskiego. Ta Jarzębina też jest inna. Wygląda jakbyś się nią opiekowała, jest przecież młodsza od ciebie.
– Jestem ładna, nie przeszkadza mi to, że jestem inna. Ty mnie przecież polubiłaś od pierwszej chwili. Z przyjemnością dałam ci swoją energię – tak ładnie mnie o to poprosiłaś, tak serdecznie do mnie przemawiałaś. Dziękuję, że przychodzisz często do mnie.
Czytaj więcejCzy jestem wiedźmą?


Siadłam do napisania tekstu do numeru Trzech kolorów o wiedźmach, zamyśliłam się – co mam do powiedzenia na ten temat, co jest w moim sercu? – i pojawił się tytuł, dobrze brzmiał, poczułam, że jest dla mnie żywy. Szybko złapałam za pióro i kartkę, napisałam – Czy jestem wiedźmą? – i w tym momencie na pobliskim kościele zaczęły bić dzwony. Łał! To bardzo znaczące. Dostałam sygnał od świata, dla mnie dość oczywisty: „Pamiętaj, że wiedźmy i czarownice szły na stos“. Ten temat jest dla mnie żywy i poruszający. W moim ciele odnajduję pamięć trudnych doświadczeń i pojawiają się emocje strachu przed bólem, śmiercią – wewnętrzne zaciśnięcie. Czytaj więcej
Śmierć – moje marzenie


Śmierć to bardzo szeroki i głęboki temat, i podstawowy, jak samo życie. Są przecież nierozerwalnie związane – jedno bez drugiego nie może istnieć i jedno drugie uzupełnia – jak w znaku TAO. Miałam więc trudność, aby napisać krótki artykuł. Co wybrać?

Czytaj więcejWiedząca – Widząca – Wiedunka – Ta Która Wie


W świecie, który przyjął „naukę” jako boga, zdajemy się na opinie i sądy innych, na widzenie świata przez oczy i wartości innych – oddajemy autorytet na zewnątrz.

Jest to takie samo podzielenie, jak oddzielenie człowieka od przyrody, wydzielenie go z całości świata żywego. Nie dziwota więc, że często ludzie czują się osamotnieni i zagubieni lub czują się bez znaczenia.

Czytaj więcej

W domu mojego serca


„W stanie podwyższonej świadomości Klanowa Matka rozumiała wszystkie kroki swojego przejścia i to, jak wszystkie lekcje życiowe i każda z nich doprowadziły ją do tego momentu osobiście urzeczywistnionej pełni. Głos jej Orendy witał ją i oznajmiał, że powróciła do domu.”

Jest to cytat z opowieści o piątej Matce Klanowej, Kobiecie Słuchającej, z książki „13 Pierwotnych Matek Klanowych” Jamie Sams.

Słowa te zawsze mnie poruszają,

Czytaj więcej

INICJACJE jako nowe początki


Niezależnie od tego, jaki tytuł nadaję swojemu pisaniu do tego numeru „Trzech Kolorów”, Biała Bogini, która reprezentuje nowe życie, przejmuje dowodzenie. Tak więc rodzę tekst o narodzinach w moim życiu, rodząc nowe części siebie… Abyśmy mogły pisać z serca i z brzucha o sprawach dla nas prawdziwych i żywych, musimy doświadczyć ich w sobie, w swoim wewnętrznym świecie przejść, przeżyć i zrozumieć to, o czym chcemy mówić… Dziękuję Bogini za prowadzenie.
Czytaj więcej