Jak trzymać przestrzeń dla kobiety


Cztery ważne sposoby, w jaki możesz być obecny/a

„Bądź autentyczny”. „Bądź obecny”. Te zwroty mogą sprawiać wrażenie nieprecyzyjnych, ale to jest to, czego twoja kobieta naprawdę potrzebuje. A oto, jak możesz jej to dać.

„Po prostu potrzebuję, żebyś trzymał dla mnie przestrzeń.”
Takie zdanie może wywołać przerażenie w najspokojniejszym męskim sercu.

Możesz wykrzyczeć: „Nie można trzymać przestrzeni!”. „To przestrzeń!”

Ale, jeśli chcesz być z emocjonalnie inteligentną, duchowo usposobioną, świadomą kobietą, szansą na to jest, żebyś słuchał tego typu zdań. To się staje coraz bardziej obecne w głównym nurcie i czy nazwiesz to Njuejdżem (New Age) czy też nie, te zdania opisują aktywny stan bycia, który jest niesłychanie mocny w relacjach.

Może się wydawać, że to niedorzeczna, przypadkowa kombinacja słów, które naprawdę niczego nie opisują. W rzeczywistości opisują jedną z tajemnic życia, coś, czego nie można opisać. One mówią o najbardziej złożonym – i całkowitym – pojmowaniu ludzkiego bytu. Kiedy kobieta mówi do ciebie coś w tym rodzaju, zaprasza cię, abyś żył z nią w tym momencie w pełny, skupiony i radosny sposób. Prosi o twoją pomoc, twoje wsparcie. Prosi cię, abyś skupił całą swoją uwagę na niej, będąc świadkiem jej doświadczeń, bez osądzania, czy są one dobre czy złe.

Kiedy kobieta to mówi, naprawdę prosi cię, byś był z nią i zwracał na nią uwagę, w pełni. To jest nieopisanie ważne i trudno mi dostatecznie to podkreślić. W mojej książce jest cały rozdział o tym, jak pełne mocy jest to, aby prawdziwie być obecnym z kobieta na której ci zależy. A Jordan Gray powiedział, że innym sposobem powiedzenia „obecny” jest „zwracający uwagę”.

Mówi się, że nasze ciała są w 80% wodą –
ale w rzeczywistości jesteśmy w 99% przestrzenią!

Aby trzymać przestrzeń dla innej osoby, najpierw musisz zrobić to dla siebie. Mówi się, że nasze ciała są w 80% wodą – ale w rzeczywistości jesteśmy w 99% przestrzenią! Tak więc oddychaj głęboko bardziej otwierając swoje ciało. Trzymaj najpierw przestrzeń wewnątrz siebie, co oznacza pozwolenie sobie po prostu być. Cokolwiek się pojawi, nie osądzaj tego, jako dobre czy złe. Obserwuj to, pozwól temu być, przyjmuj to.

Trzymanie przestrzeni dla innych to trzymanie przestrzeni dla nich wewnątrz siebie. To nie jest po prostu głupia gadka: to jest budowanie połączenia z tą otwartą osobą, częściowo opierające się na podświadomych fizycznych sygnałach. To jest utrzymywanie osoby, z którą jesteś, w swojej świadomości, taką/takim jaka/jaki ona/on jest; obserwować jej/jego uczucia ze współczuciem, czymkolwiek one są.

Każda osoba może trzymać przestrzeń dla kogokolwiek innego. Jednakże czuję, że istnieje dodatkowy wymiar, do którego możemy mieć dostęp, kiedy mężczyzna robi to dla kobiety; mianowicie, on potrafi być obecny ze swoją męską mocą, a to pozwala jej odprężyć się i wejść w bardziej kobiecy stan. Z mojego doświadczenia wiem, że utrzymywanie męskiego aspektu dla mnie samej bywa bardzo wyczerpujące, a wielkim uwolnieniem jest bycie z mężczyzną, który jest chętny, aby w pełni wejść w męskość, tak abym mogła „zrzucić swoją zbroję”.

Trzymanie przestrzeni jest sposobem na sprawienie, aby twoja męska moc była dostępna dla kobiet wokół ciebie, dla dobra wszystkich. My, kobiety, potrzebujemy twojej obecności, twojej męskości i twojej mocy. Kiedy kobieta zauważy, że to jest to, co robisz (no tak, możesz oczywiście o tym jej powiedzieć!), rozluźni się. Rozluźniona uwolni napięcie, zmięknie. Może płakać, może się po prostu śmiać, może się przytulić. Niemniej wyrazi to, to co rzeczywiście zrobi, to pokaże ci część siebie, którą zdołało zobaczyć niewiele osób. To jest piękne i wspaniałe dla was obojga.

Podaję elementarz tego, jak możesz połączyć trzymanie przestrzeni ze swoim codziennym życiem, aby ulepszyć związki z kobietami, innymi mężczyznami i sobą samym.

Zwracaj uwagę na swoje doświadczenie

Nie musisz być mistrzem jogi, aby doświadczyć korzyści płynących z uważności w swoim życiu – i w swoich relacjach z kobietami. Nawet nie musisz medytować! Wszystko co masz do zrobienia, to być świadom tego, co się faktycznie dzieje w danej chwili, wewnątrz ciebie i wokół, jednocześnie starać się nie osądzać tego, jako dobre czy złe.
To wszystko.
To jest najprostsza rzecz na świecie. I najtrudniejsza
Bycie uważnym na ludzi wokół oznacza obserwowanie ich przeżywania, uczuć, słów… i nie bycie reaktywnym. Uważność jest wewnętrzną przestrzenią spokoju, bycia, która wyraża się zewnętrznie, jako skupiona uwaga.

Zwracaj szczególną uwagę na kobiety wokół siebie

Gdy idziesz do kobiety, masz niesamowitą moc. Moc trzymania męskiej przestrzeni, tak aby ona rozluźniła się w swojej kobiecej osobowości. Bardzo uproszczony opis świętej męskości mówi o zbiorniku. Kobiecość jest wewnątrz płynna, zdolna płynąć, ponieważ nie musi być sama dla siebie zbiornikiem. Jeśli pragniesz obecności kobiecości – miękkości, przyjmowania, swawolności, prawdziwej wielbiącej kobiecości o niewiarygodnej jakości – możesz to dostać, trzymając przestrzeń dla kobiet będących wokół ciebie. To nie przyniesie korzyści tylko tobie; to wielka ulga móc po prostu być kobieca. To wielka ulga dla każdej osoby, niezależnie od płci, gdy wie, że jest naprawdę widziana/y, i że nie jest osądzana/y. Trzymanie przestrzeni ułatwia życie ludziom wokół.

To może być szczególnie mocne, kiedy kobieta, z którą jesteś, czuje się wrażliwa, zmartwiona, zraniona lub potrzebuje twojego wsparcia emocjonalnego i wysłuchania. Następnym razem, kiedy wdasz się w kłótnię i nie będziesz wiedział, jak z tego wyjść, lub gdy zorientujesz się, że zaczynasz być sfrustrowany, czując iż nie pomagasz, to będzie czas byś wziął głęboki oddech i zaczął trzymać przestrzeń dla tej kobiety.

Skieruj swoją uwagę na jej brzuch. Rzeczywiście zauważ tę kobietę, szczegóły jej zewnętrznego wyglądu, postawę ciała i to, jak zdecydowała się prezentować, co robi, jak to robi, rzeczy, które mówi i rzeczy, które pozostawia niewypowiedziane; cokolwiek i wszystko. Jeżeli zacznie się w tobie pojawiać chęć zareagowania, zaakceptuj to wewnątrz i staraj się nie reagować zewnętrznie. Nie musisz mówić żadnych komplementów, żeby trzymać przestrzeń. Nie musisz dawać rad, aby dawać swą męską obecność.

Nie musisz w ogóle nic mówić.

Mowa ciała

To jest w istocie o trzymaniu przestrzeni wewnątrz siebie. Bądź świadomy tego, jak się czujesz, w pełni w swoim ciele umieść całego siebie, swoją świadomość. Trzymanie przestrzeni dla innej osoby wpływa na ciebie wewnętrznie. Robienie tego stwarza połączenie z tobą, wymianę energii za pomocą podświadomych sygnałów. To tak jak przy ziewaniu, które jest zaraźliwe, jeśli w odpowiedzi na emocjonalny bagaż innej osoby napniesz się (aby chronić siebie od tego, co jest zrozumiałe i wszyscy to robimy!), ta druga osoba zrobi dokładnie to samo: napnie się. Ale jeśli zauważysz, że się napinasz i zamiast tego, zaczniesz głęboko oddychać i uwalniasz napięcie, być może poprzez bycie świadomym i oddychania do tego, przekazujesz ten dar wyluzowania i przestrzeni drugiej osobie.

Przeto ważne jest, aby używać ciała, by pokazać, że rzeczywiście tam jesteś, naprawdę obecny. Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, postaraj się obrócić ciało w jej stronę, wyciągając ramiona, tak aby ona znalazła się na wprost środka twojej piersi, i odwrócić głowę, tak aby stanąć w pełni twarzą do niej. Patrz jej w oczy. To może się wydawać oczywiste lub bez znaczenia, ale jest zasadniczo ważne, a często komunikujemy się językiem ciała nie zauważając tego, niechcący wysyłając sygnały do partnerki/a, których wcale nie chcemy posyłać. Bycie świadomym/ą języka swojego ciała jest potężne. Praktykuj bycie świadomym i staraj się otworzyć.

Trzymanie przestrzeni oznacza wsparcie w uzdrawianiu

Każdy ma traumy. Jedynym sposobem na traumę jest poczucie jej. Jeśli osoba nie czuje swojego bólu, złości, lęków – a zamiast tego tłumi je – one rosną i jątrzą, jak drzazga, która nie zdołała się wydostać. Ale uczucia takie jak ból, złość i strach są, no dobrze, bolesne! I straszne! I niepokojące! Czucie ich wcale nie jest zabawne. Aby to zrobić potrzeba ogromnej odwagi i siły.

Trzymanie przestrzeni oznacza udzielanie swojej odwagi, swojej siły. Oznacza stworzenie bezpiecznego środowiska dla kogoś, na kim ci zależy, aby ta osoba mogła pozbyć się zranienia wewnątrz siebie.

Trzymanie przestrzeni oznacza dodawanie swojej odwagi, swojej siły. Oznacza stworzenie bezpiecznego środowiska dla kogoś, na kim ci zależy, aby ta osoba mogła pozbyć się zranienia wewnątrz siebie. Pozwalając tej osobie płakać, krzyczeć, trząść się; obserwowanie jej prawdziwego doświadczenia i reagowanie z miłością i akceptacją, na tyle na ile jesteś w stanie, jest potężnym sposobem wspierania jej w tej najbardziej duchowej i emocjonalnej pracy.

Nie martw się – nie zawsze pojawiają się łzy i krzyk! W istocie, im więcej praktykujesz trzymanie przestrzeni, tym bardziej wcielasz to do swojego codziennego życia i tym więcej rozluźnienia, zabawy i głupawek będziesz odbierać od wszystkich wokół. Jeśli nauczysz się robić to z kobietą, skutki będą szczególnie głębokie i miłe.

Kiedy mężczyzna trzyma dla mnie przestrzeń – promienieję. Rozpuszczam ochronę. Czuję się bardziej ożywiona, wolna, mniej zatroskana.

Kiedy mężczyzna zwraca moc swojej uwagi na kobietę i trzyma przestrzeń w ten sposób, wydarza się magia. Jeśli naprawdę widzisz tę kobietę, słyszysz ją i znasz ją możesz zdać sobie sprawę z jej piękna i mocy. To z powodu twojej świadomości ona jest w stanie rozpłynąć się w obecnej chwili, być bardziej kobieca, być bardziej sobą.

Kochać jest czasownikiem, jak jeść lub spać. Nie robisz tego tylko raz. Bycie obecnym z kobietą jest samo w sobie aktem przeogromnej miłości. Tak więc praktykuj i i obserwuj, jak magia zdarza się wokół ciebie!Kathryn Hogan
http://upliftconnect.com/hold-space-for-woman/
tłumaczenia na użytek własny – Maria Ela